Вікна та двері з алюмінію

Сучасні алюмінієві профілі, дозволяють перетворити, здавалося б, такий простий виріб як вікно в елегантну привабливу конструкцію. Високоякісні комплектуючі дозволяють добитися від вікон з алюмінію підвищених експлуатаційних характеристик, таких як довговічність, стійкість до атмосферних впливів, герметичність склопакетів і самих виробів, підвищені тепло-звукоізоляційні властивості.
Сучасні вікна з алюмінію не вимагають спеціального догляду, вони прості й зручні в експлуатації. Екологічність як профільних систем, так і матеріалів, з яких вони виготовлені, підтверджені українськими й закордонними сертифікатами. Як заповнення вікон з алюмінію використається скло, склопакети й сендвіч-панелі різних типів. Вікна з алюмінію можуть бути різних кольорів, відповідно до європейської колірної шкали RAL, включаючи матові або глянцеві відтінки.


Все про алюмінієві вікна. Питання-відповіді.

1. В яких випадках варто купувати вікна чи двері з алюмінію?

У нас донедавна основною галуззю застосування вікон та дверей з алюмінію були об'єкти промислового призначення або громадські будинки та споруди. У житлових будинках їх практично не встановлювали. Це було пов'язано з декількома факторами: психологічними (метал сприймається як холодний, "неживий" матеріал, на відміну від дерева), низькими теплозахисними властивостями і високою вартістю металевих рам.

Застосування алюмінієвих рам є доцільним при виготовленні вікон великих розмірів, вітражів, а також при заскленні балконів. Металеві вікна можуть бути будь-якої форми, кольору і з будь-яким способом відкривання. Крім того алюмінієві вікна є абсолютно пожежобезпечними.

2. Чи є алюмінієві вікна екологічно чистими?

Алюміній - це легкий, міцний метал, який не піддається корозії, майже ідеальний матеріал для виготовлення вікон. Алюміній є екологічно чистим матеріалом, який не містить важких домішків і не виділяє шкідливих речовин. Але, на жаль, у такого хорошого матеріалу є один недолік - висока теплопровідність, тобто конструкції з алюмінію промерзають наскрізь. І все ж таки з алюмінію роблять вікна двох типів: - "теплі"; - "холодні".

3. В чому полягає різниця між "теплим" і "холодним" профілем?

"Холодний" алюмінієвий профіль не підходить для використання в житлових приміщеннях і використовується в основному для засклення балконів, лоджій та нежитлових приміщень.

"Теплий" алюмінієвий профіль складається з трьох частин: між двома профілями вставляють термоізоляційну вставку. Її призначення - зупиняти потік тепла, який рухається з приміщення на вулицю та потік шуму з вулиці. Цю вставку називають терморозривом або термомостом. Це дозволяє використовувати "теплий" алюмінієвий профіль в житлових приміщеннях оскільки опір теплопередачі у нього досить високий.

4. Які переваги вікон з алюмінію?

- практично необмежена довговічність;

- висока міцність при низькій питомій вазі;

- стійкість до корозії, деформації й інших шкідливих впливів навколишнього середовища;

- відсутність особливого догляду;

- можливість виготовляти вікна дуже великих розмірів і будь-яких форм;

- найкраща ремонтопридатність серед усіх видів вікон;

- великі можливості в галузі дизайну.

5. Чого так мало в Україні ставлять вікон з алюмінію?

Алюміній, як віконний матеріал, має і ряд недоліків. Виробництво алюмінію - дуже енергоємний, дорогий процес, тому вікна з алюмінію, зазвичай, у два-три рази дорожчі, ніж, скажімо, вікна з ПВХ. Великим недоліком є і те, що безпосередній чи непрямий контакт алюмінію з іншими металами, наприклад при потраплянні дощової води, може викликати електролітичну реакцію, що сприяє сильній корозії алюмінію і веде до його руйнування.

Особливо небезпечним є поєднання алюмінію і міді, тому треба уникати спільного використання цих металів. Такий недолік металу, як висока теплопровідність, може бути частково усунений конструктивними заходами: встановленням спеціальних теплоізоляційних прокладок.

6. Скільки часу виготовляється алюмінієве вікно?

Термін виготовлення алюмінієвого вікна залежить від кольору конструкцій (стандартний чи на вибір по RAL), для фасадних конструкцій - від складності виробів, середній термін виготовлення вікон становить 2-3 тижні, для складних чи нестандартних об’єктів він може доходити до 2-3 місяців.