Слопакети - що обрати?

Склопакет є стійкою системою, що істотно підвищує тепло- і звукоізоляційні властивості вікна. Склопакети складаються з двох або декількох шиб, розділених між собою проміжком, заповненим повітрям або інертним газом, і герметично сполучених по контуру, і дистанційної рамки з осушувачем. Площа склопакета складає практично усю площу вікна.

       Для забезпечення довголітньої надійності склопакетів вирішальними умовами є якісна герметизація склопакета. Від якості склопакета значною мірою залежать експлуатаційні якості конструкції в цілому: зовнішній вигляд вікна, комфорт усередині приміщення, його захищеність і витрати на опалювання. Склопакети мають високі тепло- і звукоізоляційні властивості. Завдяки герметичності в проміжок між шибами не потрапляє волога і пил, не погіршується освітленість приміщень.

         За кількістю камер склопакети поділяють на однокамерні (два листи скла) та двокамерні (три листи скла), а за товщиною вони можуть мати 24, 32, 36, 42, 44 мм.

 

            Однокамерний склопакет зовні можна відрізнити від двокамерного по кількості дистанційних рамок:

                в однокамерному склопакеті - одна дистанційна рамка,

                в двокамерному - дві дистанційні рамки.

          Якщо по усьому внутрішньому периметру склопакета проходить чорна смуга - значить, це двокамерний склопакет, якщо немає - значить, однокамерний.

           Матеріал для дистанційних рамок застосовуються, як правило, алюміній і оцинкована сталь, рідше пластмаса.      

       Для заповнення міжскляного простору в склопакетах замість повітря іноді використовують інертні гази або суміші газів, що істотно покращує тепло- і звукоізолюючі властивості склопакетів. Коли міжскляний простір склопакета заповнюється щільнішим в порівнянні з повітрям газом, втрата тепла знижується. Найчастіше для заповнення міжскляного простору застосовуються: аргон (Аг) і криптон (Кг).

           При виготовленні склопакетів використовують скло різних типів:
- прозоре поліроване флоат-скло 
- енергозберігаюче
- сонцезахисне
- тоноване
- рефлекторне (дзеркальне) 
- мультифункційне (одночасно і сонцезахисне і енергозберігаюче)
- візерункове
- безпечне (триплекс) 
- гартоване
- захисне (ударостійке та кулестійке)

         

   Енергозберігаючі склопакети виготовляються з якісного інноваційного скла, що володіє термоізоляційними характеристиками. Ефект теплозбереження досягається за рахунок нанесення на скло п`яти найтонших непомітних оку шарів металів і оксидів, у тому числі срібла, що відбивають теплове випромінювання від нагрівальних приладів і теплих предметів всередину приміщення.

 

        Сонцезахисні склопакети влітку відбивають більшу частину інфрачервоного випромінювання, яке нагрівало би приміщення. При цьому світло проходить крізь таке скло практично так, як і через звичайне.

         Під сонцезахисним склом - розуміється скло, яке має здатність знижувати пропущення світлової та / або сонячної теплової енергії.

       Сонцезахисними є, наприклад, скла тоноване у всій масі скла, а також деякі види скла з рефлекторними покриттями. По механізму дії сонцезахисні скла можна розділити на 2 групи: 
- переважно відображають випромінювання
 
- переважно поглинають випромінювання

 

         Мультифункційні склопакети

      Об’єднують в собі властивості енергозберігаючих і сонцезахисних склопакетів. Це дозволяє значно скоротити витрати на охолодження приміщення влітку і підвищити теплозахист взимку. Нанесенні на скло надтонкі шари срібла та інших металів дозволяють зберегти його максимально прозорим, створюють при цьому ефект прозорого фільтру, що пропускає видиме світло, але значно знижує проникання сонячного тепла в дім влітку і втрату тепла взимку.

 

         Тоновані та рефлекторні (дзеркальні) склопакети

        Тоноване скло або тоноване скло з дзеркальним ефектом - це сонцезахисне скло скло. Воно поглинає більше сонячної теплової енергії і світла, ніж звичайне прозоре скло. Найбільш поширеними є сірий і зелений кольори, а також проміжні між бронзовим і коричневим. Застосовується при виготовленні фасадів зі скла, перегородок, вікон і дверей.

 

                 -  Шпроси - це декоративний елемент всередині склопакету, який робить вікно по-справжньому аристократичним. Сучасні шпроси з'явилися порівняно недавно на нашому ринку, але вже здобули велику популярність і попит. Основною перевагою для покупця вікна з декоративними елементами є можливість вибору дизайну оформлення вікна на свій смак. Саме за допомогою шпросів можна підкреслити індивідуальність свого будинку.

         Шпроси дозволяють реалізовувати численні дизайнерські задуми, роблячи звичайне вікно чи двері неповторними. Декоративні перетинки встановлюється всередині склопакета безпосередньо при його виробництві. При цьому скло залишається цілісними і герметичність склопакета не порушується.

         Ширина шпросів – 8, 18 мм. Кольори підбираються залежно від кольорів пластику – білий, золотий.

 

Порівняльні характеристики основних типів склопакетів.