Металопластикові вікна - що варто знати!

 

Сучасний ринок пропонує споживачу вікна з різних матеріалів: дерев’яні, з євробрусу, алюмінієві, металопластикові тощо. Але все більшою популярністю у споживачів користуються вікна з ПВХ (полівінілхлориду). Це пояснюється рядом їх суттєвих переваг:

-  Універсальність. Пластикові вікна можна використовувати в будь-якому приміщенні. Їх розміри обмежені лише здоровим глуздом і можливостями виробника, а форма – фантазією замовника.

- Довговічність. Вікна з профілю ПВХ служать більше 40 років. При цьому вони не потребують особливого догляду (фарбування чи ремонту). Пластик за своїми характеристиками фізично не може поглинати вологу – тому ні дощ, ні сніг, ні вітер йому не зашкодять.

- Тепло- і шумоізоляція. Сучасні ПВХ-вікна захищають від «зовнішніх подразників» значно краще, ніж звичайні дерев’яні: їх можна використовувати при температурах від -50 до +60 градусів Цельсія. Взимку вони зберігають тепло, влітку – не пропускають спеку, і затримують пил та суттєво підвищують звуковий комфорт, навіть, якщо виходять на жваві вулиці.

 - Екологічність та вогнебезпека. В більшості дитячих та шкільних закладів, в тому числі і в Європі, використовують саме металопластикові вікна. В рецептуру суміші, з якої виробляється ПВХ-профіль, входять речовини, які перешкоджають горінню. Профіль з ПВХ є само затухаючим матеріалом.

-  Надійність та зручність у використанні. Вікна з ПВХ-профілю зручні у використанні та догляді, а використання сучасної фурнітури гарантує стійкість вікна до зламу.

   Отож, якщо ви вирішили встановити в себе металопластикові вікна, як не помилитися у виборі фірми-виробника, і на які моменти варто звернути увагу?

   В сучасному металопластиковому вікні ПВХ-профіль займає лише 10% від загальної площі, а основні світлові і теплові характеристики вікна визначає склопакет. Товщина склопакета, тип і кількість використаного скла визначають чи буде ваше вікно «теплим» чи «холодним». Оптимальним для нашого регіону за співвідношенням ціна-якість є двокамерний енергозберігаючий склопакет (три скла; 32-40 мм). У данному склопакеті передбачено використання енергозберігаючаого скла, яке має підвищені властивості теплозбереження за рахунок спеціального напилення. Воно отримується  шляхом катодного розпилення декількох шарів металів (переважно срібла), оксидів та нітритів металів в умовах вакууму. На практиці доведено, що встановлення енергозберігаючого склопакету в вікні зменшує затрати на опалення до 50% у порівнянні зі звичайним вікном. А визначити, чи є в вашому склопакеті енергозберігаюче скло, доволі просто. Запаліть сірник чи запальничку і піднесіть його до склопакета. Подивіться на відбиток вогника на склі. Один з чотирьох отриманих відбитків має відрізнятися кольором від інших (у двокамерному склопакеті - один із шести вогників.                                    

   Оскільки закриті ПВХ-вікна дуже герметичні, обираючи фурнітуру для вашого вікна, зверніть увагу на фурнітуру, в якій є функція мікрощільового провітрювання.  У цьому випадку стулка відкривається на декілька міліметрів, пропускаючи чітко дозований обсяг свіжого повітря в приміщення і в той же час перешкоджає тепловтратам.

   Монтаж вікон з ПВХ – складний технічний процес. Дану роботу краще довірити професіоналам. Розміри вікон навіть в однотипних будинках можуть не співпадати, тому процес замовлення вікон завжди починається зі зняття вимірів. Зимовий монтаж вікон можливий за умов, що температура не опускається нижче -5 градусів.

   З настанням холодів багато споживачів стикаються з ситуацією випадання конденсату (або намерзання) на внутрішньому склі металопластикового вікна. Давайте розглянемо основні причини та засоби з усунення даного явища.

   Якщо старі дерев’яні вікна забезпечували повітряний обмін через нещільні рами та коробки, то металопластикові вікна значно зменшують притік свіжого повітря. Це часто спричиняє підвищенню вологи в приміщенні. Температура внутрішнього склопакета завжди нижча, ніж в середині приміщення. Це зумовлено тим, що склопакет виконує бар’єр між приміщенням і вулицею. І коли різниця температур знадвору і в середині приміщення збільшується, то збільшується і вірогідність випадання конденсату.                                         

Основними причинами даного явища дуже часто є:

-  надто широкий підвіконник, який перекриває повністю батарею опалення і перешкоджає циркуляції теплого повітря. Потрібно замінити підвіконня або встановити в ньому тепловідвідні решітки;

- використання у вікні однокамерного звичайного склопакета. Що робити? Замініть склопакет на енергозберігаючий;

- недостатня циркуляція повітря в кімнаті. Слід перевірити вентиляцію чи витяжку.

- квіти та вазони на підвіконні також сприяють випаданню конденсату.

- допущено помилки при монтажі вікон, внаслідок чого утворилися «містки холоду».

- постарайтеся знайти місця навколо вікна, з яких дує, і додатково запініть або заштукатурте дані місця;

- підвищена вологість в кімнаті (ванній чи кухні). Для вікон в таких кімната замовляйте тільки енергозберігаючі склопакети та фурнітуру з режимом «мікропровітрювання».

- низька температура в середині самого приміщення. Зробіть своє житло як можна теплішим (по можливості утепліть стіни, стелю підлогу). Слідкуйте, щоб температура в кімнаті не опускалася нижче +18 градусів.

   Бувають випадки, коли склопакет запотіває із середини. Це, скоріше за все, свідчить про його  негерметичність, тому слід звернутися до фірми-постачальника з проханням замінити склопакет.

   Оцінити всі переваги сучасних  металопластикових вікон і зберегти їх в ідеальному стані допоможуть декілька простих правил догляду за ними: ПВХ-профіль нестійкий до кислотних розчинів, тому пластикову частину вікна необхідно чистити за допомогою звичайного мильного розчину чи спеціальних миючих засобів, що не містять абразивних  речовин або ацетону; гумові ущільнювачі варто один-два рази на рік очищати від бруду і протирати спеціальними засобами, використовуючи при цьому м’яку тканину, яка добре всмоктує вологу і стежте за станом водовідвідних каналів та своєчасно очищайте їх; два рази на рік змащуйте всі рухомі деталі фурнітури маслом, що не містить кислот і смол; захищайте вікна (особливо фурнітуру та ущільнювачі) при проведенні ремонту в приміщенні.